Breaking News

هوادار ۱ – پرسپولیس ۳؛ قرمزها بالاخره در جلد یک مدعی

رسپولیس در شبی که یک بازی روان و چشم‌نواز را ارائه داد با سه گل هوادار تهران را از پیش رو برداشت تا به سومین پیروزی متوالی خود برسد.

هوادار ۱ - پرسپولیس ۳؛ قرمزها بالاخره در جلد یک مدعی

به گزارش “ورزش سه”، در چارچوب هفته پنجم لیگ برتر هوادار تهران میزبان پرسپولیس بود. سرخ‌ها در این بازی با میل هجومی بالا کار را آغاز کردند و خیلی زود روی کار ترکیبی و تشکیل مثلث صادقی-اسماعیلی‌فر و لوکادیا به گل اول دست یافتند.

عطش سرخ‌ها برای رسیدن به گل در این نیمه بیشتر هم شد و سرانجام سعید صادقی که یکی از مهمترین خریدهای تابستانی پرسپولیس بود با حرکت پا به توپ و دریبل بی نظیر دروازه هوادار را برای بار دوم باز کرد.

در نیمه دوم هوادار انتحاری‌ شروع کرد و برای جبران گل‌های خورده خود جلو کشید اما این پرسپولیس بود که روی توپگیری و انتقال مناسب توپ به خط حمله با شوت چشم نواز سعید صادقی به گل سوم رسید.

در ادامه هوادار برای کم کردن فاصله تلاش زیادی کرد که خطای پنالتی برای هوادار موجب شد دروازه بیرانوند با شوت داریوش شجاعیان از روی نقطه پنالتی فرو بریزد. اخراج مدافع چپ هوادار در دقیقه نود به دلیل جلوگیری کردن از موقعیت عالی گلزنی محمد عمری از دیگر اتفاقات مهم این بازی جذاب بود.

هفته پنجم لیگ بیست و دوم/ دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ ساعت ۱۹/ ورزشگاه دستگردی/ بدون تماشاگر
تیم داوری: بیژن حیدری، حسن ظهیری، محسن سلطانی و وحید زمانی/ ناظر داوری:نادر جعفری

ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر، علی نعمتی، میلاد سرلک، سروش رفیعی(۷۶- محمد عمری)، سعید صادقی(۸۸- کمال کامیابی نیا)، مهدی ترابی(۸۸- سیامک نعمتی)، امید عالیشاه(۳۱- سینا اسدبیگی) و یورگن لوکادیا(۷۶- حامد پاکدل)

ترکیب هوادار:
میلاد فراهانی، عزت الله پورقاز، فریبرز گرامی، مهدی عبدی(۸۶- فرزاد جعفری)، محسن سفید چقایی، سپهر روزی طلب، نیما انتظاری، معین عباسیان(۴۰- امیرحسین پورمحمد)، سیدمحمد میری، بابک مرادی(۴۰- ایمان غلامی) و محمدجواد محمدی(۶۳-داریوش شجاعیان)

🟨 اخطار:
سپهر روزی طلب(۲۰) محمد جواد محمدی (۶۳) نیما انتظاری(۶۴)

علی نعمتی(۳۰) مهدی ترابی( ۲+۴۵) سروش رفیعی(۶۸) گئورگی گولسیانی(۷۸)

 🟥اخراج
امیرحسین پورمحمد (۹۰)

⚽️ شرح گل:

هوادار صفر – پرسپولیس یک( دقیقه ۱۳: یورگن لوکادیا): حرکت فکر شده پرسپولیس با پاسکاری‌ از سمت راست منجر به دومین گل فصل لوکادیا شد. پاس از پشت محوطه اسماعیلی‌فر به سعید صادقی برای خود دانیال کاشته شد و پاس مدافع راست پرسپولیس به دهانه دروازه با ضربه لوکادیا تبدیل به گل شد.

هوادار صفر- پرسپولیس دو(دقیقه ۳6: سعید صادقی): توپ با از ارسال از سمت چپ پس از برخورد به مدافع هوادار به صادقی رسید و این بازیکن با دریبل مدافع حریف و شوتی زیبا دروازه فراهانی را باز کرد؛ شوت سعید صادقی پس از برخورد به تیرک وارد دروازه شد.

هوادار صفر- پرسپولیس سه( دقیقه ۶۱: سعید صادقی): در شرایطی که هوادار جلو کشیده بود توپگیری بازیکنان پرسپولیس از سمت چپ و بازیسازی سریع منجر به حرکت پا به توپ سعید صادقی شد و این بازیکن با شوتی زیبا از پشت محوطه جریمه دبل کرد.

هوادار یک – پرسپولیس سه(دقیقه ۸۲: داریوش شجاعیان): شجاعیان پشت ضربه پنالتی هوادار ایستاد و با شوت محکم پای چپ او، توپ پس از برخورد به تیرک افقی وارد دروازه پرسپولیس شد.

⚽️ بهترین بازیکن: سعید صادقی در این مسابقه فوق العاده کار کرد و با یک بازی هوشمندانه جواب اعتماد یحیی در هفته‌های گذشته را داد. بهترین پاسور فصل پیش، این بازی در نقش یک گلزن تمام عیار ظاهر شد. صادقی علاوه‌بر‌ بازیسازی روی گل اول با دو شوت عالی دبل کرد و بهترین بازیکن زمین بود.

🚨اتفاق ویژه: دروازه پرسپولیس با گلری علیرضا بیرانوند پس از ۴ بازی و بیش از ۴۴۰ دقیقه سرانجام از روی نقطه پنالتی باز شد. داریوش شجاعیان اولین گل خورده فصل را به پرسپولیس تحمیل کرد و شوت او به نوعی بود که گرفتنش بسیار سخت بود و بیرانوند نیز خلاف جهت شیرجه زده بود.

⏱️لحظات حساس:

دقیقه ۴: ارسال معین عباسیان از روی ضربه کرنر موقعیت خطرناکی را خلق کرد که داور خطای مهاجم هوادار روی بیرانوند را اعلام کرد.

دقیقه ۸: فرصت خوب برای سعید صادقی که توپ با تعلل هافبک پرسپولیس به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ۹: فرصت خطرناک برای پرسپولیس روی ارسال بلند عالیشاه در یک رفت و برگشت توسط اسماعیلی‌فر به بیرون زده شد.

دقیقه ۲۰: فرصت عالی برای پرسپولیس از سمت راست با حرکت و پاس سعید صادقی همراه شد که با ضربه محکم لوکادیا از بالای دروازه به بیرون رفت تا فرصت بسیار مناسبی برای سرخپوشان از دست برود.

دقیقه ۲۶: سانتر سعید صادقی با ضربه سر گولسیانی همراه شد و میلاد فراهانی با جایگیری مناسب توپ را در آغوش گرفت.

دقیقه ۳+۴۵: سانتر بلند میری روی سر پورقاز نشست اما در چارچوب نبود.

دقیقه ۸۱: توپ با ارسال پورمحمد به دست دانیال اسماعیلی فر برخورد کرد و داور پنالتی اعلام کرد.

دقیقه ۸۷: فرصت خطرناک برای پرسپولیس که توپ مهدی ترابی در آغوش فراهانی قرار گرفت.

دقیقه۹۰: فرصت عالی برای محمد عمری در موقعیت تک به تک که خطای پورمحمد موجب از دست رفتن موقعیت پرسپولیس و 10 نفره شدن هوادار شد.

دقیقه۲+۹۰: ضربه سیامک نعمتی از روی ضربه ایستگاهی در دو مرحله دفع شد‌.

🔴حاشیه:

* میلاد فراهانی با دو کلین شیت و بیرانوند با چهار کلین شیت در این فصل پا به مسابقه گذاشته‌اند.
*پرسپولیس تا به حال موفق به شکست هوادار نشده و دو بازی قبلی دو تیم به تساوی منجر شده است.
*معین عباسیان کاپیتان هوادار در این بازی است؛ او که دیرتر از همه قراردادش را تمدید کرد در دو بازی اخیر فیکس شده است.
*داریوش شجاعیان، بازیکن سابق استقلال از روی نیمکت کار را مقابل پرسپولیس آغاز می‌کند.
*مرتضی پورعلی‌گنجی دومین بازی رسمی خود برای پرسپولیس را درحالی تجربه می‌کند که فرشاد فرجی با مصدومیت همچنان از لیست دور است.
*امید عالیشاه در شرایطی که شیخ دیاباته آماده این بازی نشده در خط حمله پرسپولیس با بازوبند کاپیتانی به میدان می‌رود.
*دو تیم تا اینجای فصل آرایش ابتدایی خود را تغییر داده‌اند، سرخ‌ها از چهار-دو-سه-یک به چهار-چهار-دو لوزی تغییر آرایش دادند و هواداری‌ها نیز به چینش اولیه سه دفاعه برگشتند.
*سیامک نعمتی که فصل پیش تعویض طلایی یحیی مقابل هوادار بود و به این تیم در آزادی گل زده بود؛ باز هم مقابل این تیم نیمکت نشین است.

*دو تیم بدون تغییر در ترکیب نسبت به هفته قبل وارد زمین شدند.

*دانیال اسماعیلی‌فر اولین پاس گل خود با پیراهن پرسپولیس را ثبت کرد.

*سپهر روزی طلب به دلیل اعتراض به تصمیم داور در دقیقه۲۰ کارت زرد دریافت کرد؛ او معتقد بود توپگیری عالیشاه که منجر به موقعیت خطرناک برای پرسپولیس و لوکادیا شده خطا بوده است‌.

*محمد میری پس از خطا روی لوکادیا روی دست او پا گذاشت که باعث به وجود آمدن درگیری کوچکی میان آنها شد.

*امید عالیشاه با مصدومیت در نیمه اول نتوانست بیش از سی دقیقه بازی کند تا سینا اسدبیگی جایگزین او شود.

*پرسپولیس با حضور اسدبیگی با دو هافبک دفاعی کار را ادامه می‌دهد.

*دراگان اسکوچیچ که زمزمه‌های برکناری‌اش از تیم ملی به گوش می‌رسد از نزدیک این بازی را تماشا کرد.
*سعید صادقی سرانجام در هفته پنجم لیگ برتر اولین گل خود با پیراهن پرسپولیس را به ثمر رساند؛ او روی پی‌ریزی گل اول نیز نقش داشت.
*ساکت الهامی پس از گل دوم پرسپولیس دو تعویض همزمان در نیمه اول انجام داد.

*بیرانوند پس از مصدومیت عالیشاه کاپیتان پرسپولیس شد.
*سعید صادقی به اولین بازیکن فصل پرسپولیس بدل شد که دبل می‌کند؛ او کنار لوکادیا بهترین گلزنان پرسپولیس هستند.

*پرسپولیس سرانجام در هفته پنجم لیگ برتر دروازه خود را باز شده دید؛ داریوش شجاعیان از روی نقطه پنالتی برای اولین بار در طول فصل دروازه بیرانوند را باز کرد‌.

*صحنه‌های مشکوک داوری در این مسابقه زیاد بود و پرسپولیسی‌ها به اعلام پنالتی به سود هوادار معترض هستند چرا که اعتقاد دارند توپ پشت محوطه به دست مدافع این تیم خورده است.

About مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.
قالب وردپرس وردپرس متخصص وردپرس متخصص ووکامرس افزونه وردپرس کابین وردپرس